Forum Arlequinat
ALTRES => MÉS FUTBOL i ALTRES ESPORTS => Missatge iniciat per: kitanovsky en 10 de Juny de 2014, 12:16:18 pm
-
Així està el tema a 2 setmanes vista. En majúscules els que són segurs excepte temes administratius, en minúscules per confirmar esportivament.
El grup català té pinta de seguir com sempre:
CATALUNYA (8-9)
VALENCIANS (7-10)
BALEARS (2-3)
Si pugen dos valencians i no ho fa Hospi, amb les Balears omplim.
Ara bé, si puja Hospi i només puja un valencià, ens podrien faltar 2 equips. Aragó els té.
ANDALUSSIA - 11 de 14
ALMERÍA B
betis b
CÁDIZ
CÓRDOBA B
EL PALO
GRANADA B
linares
LINENSE
LUCENA
MARBELLA
MELILLA
REAL JAÉN
san roque de lepe
SEVILLA AT.
ARAGÓ - 2
HUESCA
ZARAGOZA B
ASTÚRIES - 5 de 6
langreo
LEALTAD
MARINO LUANCO
REAL AVILÉS
REAL OVIEDO
REAL SPORTING B
BALEARS - 2 de 3
AT. BALEARS
formentera
MALLORCA B
CANARIAS - 1 de 2
LAS PALMAS AT
tenerife b
CANTABRIA - 1 de 2
laredo
TROPEZÓN
CASTELLA LLEÓ - 6 de 7
astorga
BURGOS
CULTURAL LEONESA
GUIJUELO
MIRANDÉS
VALLADOLID B
ZAMORA
CASTILLA LA MANXA - 3 de 3
CONQUENSE
GUADALAJARA
TOLEDO
CATALUNYA - 8 de 9
BADALONA
CORNELLÀ
ESPANYOL B
hospitelat
llagostera
LLEIDA
nàstic de tarragona
OLOT
REUS
SANT ANDREU
COMUNITAT VALENCIANA - 7 de 10
ALCOYANO
alzira
eldense
ELX IL.
OLÍMPIC XÀTIVA
orihuela
HÉRCULES
HURACÁN
VALENCIA MEST.
VILLARREAL B
EXTREMADURA - 3 de 5
ARROYO
CACEREÑO
mérida
puertollano
VILLANOVENSE
GALÍCIA - 4 de 6
COMPOSTELA
CORUXO
OURENSE
pontevedra
RACING FERROL
somozas
LA RIOJA - 1
LOGROÑÉS
MADRID - 5 de 7
AT. MADRID B
FUENLABRADA
GETAFE B
leganés
REAL MADRID B
socuéllamos
TRIVAL VALDERAS (*ocupa automàticament plaça Madrid C)
MURCIA - 3 de 3
CARTAGENA
HOYA LORCA
UCAM MURCIA
NAVARRA - 1
TULEDANO
PAÍS VASCO - 6 de 7
AMOREBIETA
arenas guetxo
ATH BILBAO B
BARACALDO
LEIOA
REAL SOCIEDAD B
REAL UNIÓN
SESTAO RIVER
-
Ara que m'ho miro, quin mal ha de fer a Oviedo jugar contra l'Sporting B... 10 anys seguits porten entre 3ª i 2ªB, i sense massa pinta de reacció. A veure què tal els hi va aquets propers anys amb els nous propietaris (Slim & cia.).
-
MADRID - 5 de 7
AT. MADRID B
FUENLABRADA
GETAFE B
leganés
REAL MADRID B
socuéllamos
TRIVAL VALDERAS (*ocupa automàticament plaça Madrid C)
Socuéllamos MADRID? :fun:
-
Socuéllamos está a Ciutat Reial, collona.
-
Socuéllamos está a Ciutat Reial, collona.
Correcte, en tot cas Comunitat CASTILLA LA MANXA
-
Definitiu...
Els catalans aquest any ténen moltes opcions:
CAT (9) + VAL (8) + MUR (3)
CAT (9) + VAL (8) + ARA (2) + RIO (1)
CAT (9) + VAL (8) + ARA (2) + NAV (1)
CAT (9) + VAL (8) + BAL (2) + CAN (1)
ANDALUSSIA - 13
ALMERÍA B
BETIS B
CÁDIZ
CÓRDOBA B
EL PALO
GRANADA B
LINENSE
LUCENA
MARBELLA
MELILLA
REAL JAÉN
SAN ROQUE DE LEPE
SEVILLA AT.
ARAGÓ - 2
HUESCA
ZARAGOZA B
ASTÚRIES - 6
LANGREO
LEALTAD
MARINO LUANCO
REAL AVILÉS
REAL OVIEDO
REAL SPORTING B
BALEARS - 2
AT. BALEARS
MALLORCA B
CANARIAS - 1 de 2
LAS PALMAS AT
CANTABRIA - 1
TROPEZÓN
CASTELLA LLEÓ - 7
AT. ASTORGA
BURGOS
CULTURAL LEONESA
GUIJUELO
MIRANDÉS
VALLADOLID B
ZAMORA
CASTILLA LA MANXA - 4
CONQUENSE
GUADALAJARA
SOCUÉLLAMOS
TOLEDO
CATALUNYA - 9
BADALONA
CORNELLÀ
ESPANYOL B
HOSPITALET
LLEIDA
NÀSTIC DE TARRAGONA
OLOT
REUS
SANT ANDREU
COMUNITAT VALENCIANA - 8
ALCOYANO
ELDENSE
ELX IL.
OLÍMPIC XÀTIVA
HÉRCULES
HURACÁN
VALENCIA MEST.
VILLARREAL B
EXTREMADURA - 4
ARROYO
CACEREÑO
PUERTOLLANO
VILLANOVENSE
GALÍCIA - 4 de 6
COMPOSTELA
CORUXO
OURENSE
RACING FERROL
SOMOZAS
LA RIOJA - 1
LOGROÑÉS
MADRID - 5
AT. MADRID B
FUENLABRADA
GETAFE B
REAL MADRID B
TRIVAL VALDERAS (*ocupa automàticament plaça Madrid C)
MURCIA - 3
CARTAGENA
HOYA LORCA
UCAM MURCIA
NAVARRA - 1
TULEDANO
PAÍS VASCO - 6
AMOREBIETA
ATH BILBAO B
BARACALDO
LEIOA
REAL SOCIEDAD B
REAL UNIÓN
SESTAO RIVER
-
Definitiu...
Els catalans aquest any ténen moltes opcions:
CAT (9) + VAL (8) + MUR (3)
CAT (9) + VAL (8) + ARA (2) + RIO (1)
CAT (9) + VAL (8) + ARA (2) + NAV (1)
CAT (9) + VAL (8) + BAL (2) + CAN (1)
ANDALUSSIA - 13
ALMERÍA B
BETIS B
CÁDIZ
CÓRDOBA B
EL PALO
GRANADA B
LINENSE
LUCENA
MARBELLA
MELILLA
REAL JAÉN
SAN ROQUE DE LEPE
SEVILLA AT.
ARAGÓ - 2
HUESCA
ZARAGOZA B
ASTÚRIES - 6
LANGREO
LEALTAD
MARINO LUANCO
REAL AVILÉS
REAL OVIEDO
REAL SPORTING B
BALEARS - 2
AT. BALEARS
MALLORCA B
CANARIAS - 1 de 2
LAS PALMAS AT
CANTABRIA - 1
TROPEZÓN
CASTELLA LLEÓ - 7
AT. ASTORGA
BURGOS
CULTURAL LEONESA
GUIJUELO
MIRANDÉS
VALLADOLID B
ZAMORA
CASTILLA LA MANXA - 4
CONQUENSE
GUADALAJARA
SOCUÉLLAMOS
TOLEDO
CATALUNYA - 9
BADALONA
CORNELLÀ
ESPANYOL B
HOSPITALET
LLEIDA
NÀSTIC DE TARRAGONA
OLOT
REUS
SANT ANDREU
COMUNITAT VALENCIANA - 8
ALCOYANO
ELDENSE
ELX IL.
OLÍMPIC XÀTIVA
HÉRCULES
HURACÁN
VALENCIA MEST.
VILLARREAL B
EXTREMADURA - 4
ARROYO
CACEREÑO
PUERTOLLANO
VILLANOVENSE
GALÍCIA - 4 de 6
COMPOSTELA
CORUXO
OURENSE
RACING FERROL
SOMOZAS
LA RIOJA - 1
LOGROÑÉS
MADRID - 5
AT. MADRID B
FUENLABRADA
GETAFE B
REAL MADRID B
TRIVAL VALDERAS (*ocupa automàticament plaça Madrid C)
MURCIA - 3
CARTAGENA
HOYA LORCA
UCAM MURCIA
NAVARRA - 1
TULEDANO
PAÍS VASCO - 6
AMOREBIETA
ATH BILBAO B
BARACALDO
LEIOA
REAL SOCIEDAD B
REAL UNIÓN
SESTAO RIVER
Contant tots els equips em falta un :mmmm
-
falta el que no se quin posaran en el lloc del grup que eren 19 aquesta temporada
-
Tenint en compte que el Trival Valderas ja havía pujat per el descens del Madrd "C", ara al haver pujat també esportivament suposo que la plaça l´ocupará o l´Arenas Club Getxo que va perdre l´ultima eliminatoria contra ells o el millor Playoof que va fer dels que no va acabar pujant de la comunitat de Madrid, en aquest cas el Rayo "B"
-
Tenint en compte que el Trival Valderas ja havía pujat per el descens del Madrd "C", ara al haver pujat també esportivament suposo que la plaça l´ocupará o l´Arenas Club Getxo que va perdre l´ultima eliminatoria contra ells o el millor Playoof que va fer dels que no va acabar pujant de la comunitat de Madrid, en aquest cas el Rayo "B"
Finalment será el Rayo Vallecano B el que ocupi la plaça del Madrid C a Segona B
-
El Celta B será equip de 2ªB en el lloc de l´Ourense
Al no acceder a la vacante ni Pontevedra ni Cerceda, equipos gallegos de tercera con prioridad a esa vacante, el derecho pasó al Celta que sí ha hecho valer su opción para regresar a la categoría.
lasegundab.es
-
L'ex-dona de Dani Alves ha comprat la UE Sant Andreu.
-
L'ex-dona de Dani Alves ha comprat la UE Sant Andreu.
Quines coses...
http://www.mundodeportivo.com/20140710/futbol/catala/la-ex-mujer-de-dani-alves-compra-el-sant-andreu_54410956335.html
-
Ja están definits els grups a falta de confirmació de la asamblea general.
Grupo I
Galicia: Coruxo FC, Celta de Vigo B, SD Compostela, Racing Club Ferrol y UD Somozas
Asturias: Real Oviedo, R Sporting de Gijón B, CD Lealtad, Real Avilés, CF Marino de Luanco y UP Langreo
Cantabria: CD Tropezón
Castilla y León: Atlético Astorga, Cultural y Deportiva Leonesa, Zamora CF, CD Guijuelo, Real Valladolid Promesas, Burgos CF y CD Mirandés
La Rioja: UD Logroñés
Grupo II:
Aragón: SD Huesca
País Vasco: SD Leioa, Barakaldo CF, Sestao River, SD Amorebieta, Athletic Club B, Real Sociedad B y Real Unión de Irún
Canarias: UD Las Palmas Atlético
Comunidad de Madrid: Real Madrid Castilla, Rayo Vallecano B, Getafe CF B, Trival Valderas CF, CF Fuenlabrada, Atlético de Madrid B
Navarra: CD Tudelano
Castilla la Mancha: CD Toledo, CD Guadalajara, UB Conquense y Yugo UD Soocuéllamos
Grupo III
Aragón: Real Zaragoza B
Catalunya: CE LHospitalet, CF Badalona, CF Reus, UE Olot, UE Cornellá, UE Sant Andreu, Lleida Esportiu y Club Gimnástic de Tarragona, RCD Espanyol B
Baleares: Atlético Baleares, RCD Mallorca B
Comunidad Valenciana: Villarreal CF B, CD Alcoyano, CD Eldense, CD Olímpic, Elche CF Ilicitano, Huracán Valencia, Valencia CF Mestalla y Hércules de Alicante
Grupo IV
Andalucía: Cádiz CF, RB Linense, CD El Palo, Marbella CF, UD Almería B, Granada CF B, Real Jaén, CD san Roque de Lepe, Córdoba CF B, Lucena CF, Real Betis Balompié B, Sevilla CF Atlético.
Extremadura: CP Cacereño, CF Villanovense, Arroyo CP
Comunidad de Murcia: UCAM Murcia CF, La Hoya Lorca, FC Cartagena
Melilla: UD Melilla
L´equip que falta en aquest grup sortirá de lo que passi amb la plaça del CD Puertollano
-
La Roda CF finalment será l´equip que jugui la plaça vacant que deixa el CD Puertollano a Segona B
-
Excel·lent el treball de Planagumà a l'Espanyol B. Avui 4-2 al Baleares i deixant molt bones sensacions. Ha jugat un 4-4-2 amb Lonch-Jordan de mig centres i Mamadou-Jairo a dalt. Està treient un excel·lent rendiment d'una plantilla molt jove. :thumbsup:
-
Miguel Álvarez, que molts de nosaltres el veiem com a futur entrenador del Sabadell i que va sonar varies vegades aquesta temporada, finalment fitxa pel Sant Andreu (16è Segona B Grup3)
Esta clar que lo que es "pasta" no en demanava :mmmm
-
Grup I: Real Oviedo i Real Múrcia matèmaticament equips de Playoff, C. Marino de Luanco matemàticament de 3ª.
Grup II: SD Huesca matemàticament equip de Playoff, UB Conquense matemàticament de 3ª.
Grup III: Gimnàstic de Tarragona matemàticament equip de Playoff i matemàticament Primer de grup.
Grup IV: Cádiz CF matèmaticament equip de Playoff i matemàticament Primer de grup
-
Així queda la cosa a falta de 2 jornades
Grup I: Real Oviedo matemàticament Primer de grup, Real Múrcia i Racing Ferrol matèmaticament equips de Playoff, CD Tropezón i C. Marino de Luanco matemàticament de 3ª.
Grup II: SD Huesca matemàticament equip de Playoff, UB Conquense matemàticament de 3ª.
Grup III: Gimnàstic de Tarragona matemàticament Primer de grup, Zaragoza B i Elche B matemàticament de 3ª
Grup IV: Cádiz CF matèmaticament Primer de grup.
-
Apassionant la última jornada al grup III de segona B
1. Nàstic 72
2.Huracán 62
3.Hércules 62
4. Lleida 61
5. Reus 60
----
15. Mallorca B 43
16. Cornellà 42
17. Eldense 42
Entre parèntesi el meu pronòstic
Reus-Olot (1)
Cornellà-Lleida (X)
Mallorca B-Hércules (X)
Eldense-At Balears (1)
Huracán-Badalona (1)
-
UE Sant Andreu oficialment de 3ª Divisió
-
Així serán els Playoffs,
CAMPIONS DE GRUP
Real Oviedo
SD Huesca
Gimnàstic Tarragona
Cádiz CF
RESTA DE EQUIPS PLAYOFF
Real Múrcia
Racing Ferrol
UD Logroñés
Athletic Club B
CD Guadalajara
Real Unión Irún
Huracán Valencia
Reus Deportiu
Hércules CF
UCAM Múrcia
Almería B
CF Villanovense
-
FASE DE CAMPEONS:
SD Huesca - Gimnàstic Tarragona
Real Oviedo - Cádiz CF
FASE DE SEGONS, TERCERS I CUARTS:
UD Logroñés - Huracán Valencia
Hércules CF - Real Múrcia
Real Unión Irún - UCAM Múrcia
CF Villanovense - Athletic Club B
Almería B - CD Guadalajara
Racing Ferrol - Reus Deportiu
PERMANENCIA
Real Avilés - CD Eldense
FC Cartagena - Las Palmas B
-
O Càdiz o Oviedo. I el que perdi ojo que no es trobi l'Hércules (4rt contra 1er).
Poden ser grans eliminatòria.
-
O Càdiz o Oviedo. I el que perdi ojo que no es trobi l'Hércules (4rt contra 1er).
Poden ser grans eliminatòria.
I Hércules vs Murcia...
Salut!
-
GIMNÀSTIC TARRAGONA i REAL OVIEDO, nous equips de Segona A, Felicitats a tots dos
CD Guadalajara - Huracán Valencia
Hércules CF - Cádiz CF
Athletic Club B - UCAM Múrcia
Racing Ferrol - SD Huesca
Real Avilés i Las Palmas B a 3ª divisió
-
Ronda final on els guanyadors pujaran a 2ªA
Athletic Club B - Cádiz CF
Huracán Valencia - SD Huesca
-
BILBAO ATHLETIC i SD HUESCA, nous equips de Segona A, acompanyen a Gimnàstic i Real Oviedo
Molta sort a tots 4